Bonsai i drzewka formowane


Bonsai to prawdziwa sztuka. Technika polega na uprawianiu drzewek lub krzewów, które sadzone są w płaskich pojemnikach i odpowiednio przycinane. Powoduje to osiągnięcie zminiaturyzowanych roślin o płytkim systemie korzeniowym. Tradycja hodowania takich drzewek pochodzi z Chin.

Drzewka formowane wymagają dużo pracy. To też długotrwały proces, podczas którego ogrodnik może stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Często oryginalny kształt można osiągnąć po wielu latach. Drzewko wymaga wiele pielęgnacji – nawożenia, podlewania, ale też ciągłego dbania o kształt o kształt rośliny. Drzewko powinno być ciągle przycinane, a wtedy nie utracimy jego formy. Centrum ogrodnicze Katowice.

Dobry sklep ogrodniczy ma w ofercie różnorodne rośliny formowane i bonsai. Mogą być to krzewy i drzewa liściaste oraz iglaste. Drzewka bonsai mogą mieć różne kolory i kształty – często finezyjne. Tego rodzaju rośliny potrafią podkreślić wyjątkowość ogrodu. Świetnie także nadają się jako ozdoba przed wejściem do firmy czy biura.

Polecane: Kredyty frankowe.